Skip to main content
New European Bauhaus
Project

Заходи для України

Від надання екстреної допомоги до відбудови України. English version.

Ukraine NEB Lab
Фестиваль Нового європейського Баухауса © Європейський
New European Bauhaus Festival © European Union, 2022

З початку війни в Україні креативний сектор та партнери NEB активно допомагали впоратися з надзвичайною ситуацією. Крім того, спільнота (від освіти до охорони спадщини та мистецтва, від дизайнерів до архітекторів тощо) чітко закликала ініціативу Новий європейський Баухаус до подальшої участі.  

Як свою першу акцію група членів круглого столу високого рівня координувала впровадження «Системи паперової перегородки». Вони показали силу мережі NEB, втіливши просте, але ефективне рішення проблеми браку приватності в тимчасовому житлі (наприклад, у громадських будівлях або спортивних центрах), де переміщені українці отримували притулок на початку війни.   Система дозволяє кожній сім'ї мати виділений простір, відділений рамами з паперових труб і тканинними перегородками, які легко зібрати. [фотографії]

Разом із тим в Україні почали розмірковувати про відбудову, яка забезпечить державі стійкіше та обхопніше майбутнє, зберігаючи почуття ідентичності та приналежності до місцевої культури. ЄС вивчає, як найкраще підтримувати такий процес відбудови. Як висловилася Голова Комісії в нещодавньому виступі в Римі: «Ми відбудуємо Україну. Це не лише в наших інтересах, це наш моральний обов'язок. Коли ми це робимо, робімо це в правильний спосіб. Зробімо це в дусі Нового європейського Баухауса».

Крім популяризації своїх цінностей і принципів, Новий європейський Баухаус може стати однією з об'єднуючих поточних ініціатив. Використовуючи силу й колективний інтелект мережі, забезпечуючи вміст і керівні принципи для безперервної роботи колег (наприклад, перебудову робочої групи), а також пов’язуючи потреби з наявною підтримкою. Короткострокові надзвичайні рішення, щоб дарма не витрачати гроші та енергію, мають бути пов'язані з довгостроковими завданнями з реконструкції та розвитку. 

У такому контексті NEB забезпечує рамки, узгоджені з політикою ЄС, що пов'язує сталий розвиток, соціальну інклюзивність та культурні виклики, визнані українськими партнерами.

Робота складається з трьох випробувальних заходів:

1. Нагальність надання житла
Мета: розробити типологію можливих рішень, щоб задовільнити нагальні потреби в житлі для внутрішньо переміщених осіб в Україні та українських біженців у ЄС. Крім того, порівнювати альтернативні рішення та надавати рекомендації відповідним органам державної влади.

Звіт про нагальність надання житла

2. Кругове житлобудівництво
Мета: долучитися до підготовки сталого інженерно-конструкторського проєктування для відбудови України 1) шляхом збирання можливих рішень із повторного використання зруйнованих будівель та інфраструктури та 2) шляхом пошуку методів повторного використання конструкцій за допомогою українських ресурсів.

Звіт про кругове житлобудівництво

3. Розбудова можливостей
Мета: налаштувати систему інтернет-підготовки для місцевих громад в Україні.

Особливу увагу приділено цим рамковим умовам: 

  • Усі сили мають бути спрямовані на те, щоб якомога швидше дати біженцям відчуття життєвої мети й скерувати їх назад до України, щоб уникнути в довгостроковій перспективі в України витоку кадрів і браку робочої сили. Тому важливе значення мають рівні партнерські відносини та спільна розробка проєктів. 
  • Підтримка управління нагальними ситуаціями та відбудови також має бути спрямована на відновлення української економіки, пріоритетні варіанти, які можуть бути реалізовані українцями, створення робочих місць, підвищення кваліфікації робочої сили та адаптацію промислової екосистеми України.

Етапи проєкту

  • Червень 2022 р. Всесвітній форум міст — перша зустріч мерів для випробувальних проєктів, зустріч Національних контактних пунктів NEB
  • Липень 2022 р. Зустрічі зі спільнотою NEB та українською мережею
  • Серпень—жовтень 2022 р. Огляд, три випробувальні проєкти а) нагальність надання житла; б) кругове житлобудівництво; в) вебінари з розбудови потенціалу
  • Жовтень—листопад 2022 р.  Звіти експертного огляду
  • Листопад—грудень 2022 р. Зустрічі зі спільнотою NEB
  • Лютий 2023 р. Колегія обговорила з урядом України підтримку ЄС, щоб допомогти Україні відбудувати міста, а також представила ініціативу «Фенікс», що надає експертні та фінансові можливості, навіяні NEB Пресреліз, відеозапис спільної пресконференції
  • Березень—червень 2023 р. Серія вебінарів із розбудови потенціалу та інформаційних сесій

Участь у проєкті

Серія вебінарів, лекцій та робочих сесій про розбудову можливостей стане доступною в першій половині 2023 року. Вебінари базуються на результатах випробувальних проєктів і будуть відкриті для місцевих громад України, а на пізніших етапах також для партнерів NEB та міжнародних експертів, зацікавлених у залученні до відбудови країни. Уся інформація та реєстрація в Академії ЄС.

Координатори команди проєкту

Куратор

 

Партнери Нового європейського Баухауса

Контакт

EC-New-European-Bauhausatec [dot] europa [dot] eu (EC-New-European-Bauhaus[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Пов'язана інформація

The NEB Lab

Довідкова інформація

NEB Lab, проєкт під керівництвом Європейської комісії